Wydarzenia

SPOTKANIE INAUGURACYJNE

Spotkanie inauguracyjne projektu ‘Edu4Sent: Developing The competences of Educators to Promote Social Entrepreneurship of Adults With Migrant Background’ w ramach programu Erasmus+, który został sfinansowany w 2019 r. przez Turecką Narodową Agencję w ramach Partnerstwa Strategicznego na rzecz Edukacji Osób Dorosłych, odbyło się w dniach 20-21 lutego, 2020r., w Zonguldak, w Turcji.

Spotkanie zostało zorganizowane przez koordynatora projektu Paydaş Eğitim Kültür ve Sanat Derneği z udziałem partnerów: Zonguldak Valiliği z Turcji, Formazione E Comunione Società Cooperativa Sociale Onlus z Włoch oraz Institute Of Entrepreneurship Development z Grecji.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i kompetencji w zakresie przedsiębiorczości społecznej edukatorów pracujących dla organizacji przeznaczonych dla młodych dorosłych uchodźców i osób ubiegających się o azyl o niskich kwalifikacjach, w celu wsparcia ich w promowaniu przedsiębiorczości społecznej w dłuższej perspektywie, poprzez stworzenie treści edukacyjnych i otwartego kursu online z 5 partnerami reprezentujących Turcję, Grecję i Polskę.